galeria: zwierzęta inaczej

Pomysł na ścianę w kuchni

Zapewne nieraz zdarzyło się Wam już szukać pomysłu na kuchenną ścianę. Przecież niekoniecznie musi to być miejsce tylko o roboczym charakterze. Poza tym w estetycznym otoczeniu pracuje się znacznie przyjemniej. Coraz częściej w propozycjach dekoratorskich pojawiają się „smaczne” propozycje – w dosłownym i przenośnym znaczeniu tego słowa. Kojarzące się z jedzeniem lub piciem zdjęcia czy grafiki umieszczone na tapetach to trend, który w ostatnich latach powrócił znowu do łask. Zmieniła się bowiem jakość dekoracji ściennych i są one znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci oraz inne trudne warunki, jakie panują na co dzień w kuchennej przestrzeni. Wykończenie ściany w kuchni przy wykorzystaniu fototapet jest ciekawą, praktyczną i niedrogą opcją.

Można także postawić na płytki ceramiczne lub beton architektoniczny bądź ich imitację na fototapecie. Ściana w kuchni wcale nie musi być nudna. Znajdzie się w niej miejsce na akcent owocowy, coś z propozycji typu kawa, herbata albo warzywny miks. Nieszablonowym pomysłem będą też motywy takie jak sztućce i przyprawy. Jako wykończenie ściany ciekawie prezentują się orzeźwiające napoje, gotowe dania czy słodkości, pobudzające wyobraźnię i… kubki smakowe. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Dobry i uniwersalny pomysł na ścianę w kuchni, który nie będzie zbyt nachalnie rzucać się w oczy, to czarno-biała grafika. Podobnie prezentować się może fototapeta w drobne wzory albo faktury w odcieniach, które nie są mocno skontrastowane i wpisują się kolorystycznie w aranżację kuchni.

Jaką fototapetę wybrać na ścianę w kuchni?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że aranżacja kuchni to wielkie i kreatywne wyzwanie. Szukających pomysłu na ścianę kuchenną zachęcamy do przejrzenia naszych propozycji fototapet. Wybór wzoru to jedno, ale warto też zastanowić sie nad tym, w jakim miejscu przykleić dekorację. Czy do ściany nad blatem? A może w całym pomieszczeniu z sufitem włącznie? Wszystko zależy od tego, jaki jest jego metraż oraz ile miejsca można przeznaczyć na materiały dekoracyjne. Czasami lepszy efekt uzyska się, akcentując jedno miejsce na ścianie w kuchni.

Jaką fototapetę wybrać do tego wnętrza? Pomysłem na kuchenną ścianę i zarazem najlepszą alternatywą są winylowe, czyli od spodu papierowe, a na wierzchu wykonane z winylu płaskiego lub spienionego. Można je bez problemu czyścić. Są odporne na tłuszcz, brud, ogień, wodę i chemiczne środki do czyszczenia. Oprócz tego tłumią hałas. Wykończeniem ściany może być ponadto fototapeta flizelinowa. Jest ona również odporna na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie wilgoci. Podczas codziennych czynności: przygotowywania potraw, mycia naczyń, gotowania, nie da się uniknąć zabrudzeń. Dlatego właśnie wybór dekoracji musi mieć też charakter praktyczny.

Do ściany w kuchni przykleja się czasami fototapetę lateksową, ale tylko w takim miejscu jak stół, przy którym spożywamy posiłki. Nie jest wówczas narażona na bezpośredni i stały kontakt z wodą.

Wybierając aranżację ściany, trzeba wziąć pod uwagę meble kuchenne. Musi ona pasować do ich kolorystyki oraz stylu, w jakim zostały wykonane.

Jeśli potrzebny Ci pomysł na ścianę w kuchni, niech zainspirują Cię nasze fototapety!

Jesteśmy producentem wysokiej jakości fototapet do kuchni na zamówienie, które wykonujemy przy użyciu bezwonnych i bezpiecznych dla zdrowia surowców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pogrupowaliśmy nasze produkty w kilkanaście różnych kategorii, wśród których można znaleźć takie kolekcje, jak:

  • herbata i kawa time,
  • warzywny mix,
  • owocowy koktajl,
  • słodkości,
  • przyprawy,
  • coś na ząb,
  • a nóż widelec,
  • spragnieni.

Każda fototapeta do kuchni wyróżnia się trwałością i fotograficzną jakością wydruku, stanowiąc oryginalny i estetyczny pomysł na ścianę. Jesteśmy w stanie wykonać dekorację na indywidualne zamówienie każdego klienta, na dowolnie podany wymiar.

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies. Zamknij