galeria: zwierzęta inaczej

Hipsterskie wnętrza

Unikatowe rozwiązania, łączenie niebanalnych wzorów, poszukiwanie oryginalnych mebli i motywów, bunt przeciw kulturze masowej, powtarzalności, kupowaniu w sklepach sieciowych – tak można najprościej opisać styl hipsterów. Nic dziwnego, że coraz więcej osób jest oczarowanych przepięknymi, nieszablonowymi strojami, dodatkami i…wnętrzami. Vintage, slow life, dobry design – oto najnowsze trendy, które są także ważne dla producentów fototapet. Czego szukać, by wprowadzić do swojego wnętrza ten niezwykły styl?

W hipsterskich wnętrzach liczy się indywidualizm oraz nieszablonowość. Ważne jest to, by nie podejmować decyzji przeciwko sobie, ale szukać inspiracji, które są nam bliskie. Kilka staroci, nowoczesna lapa i ściana z pamiątkami z wakacji? Hipsterskie wnętrza to umiłowanie mnogości elementów, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują. Barwne dodatki, powtarzalne wzory, niebanalne połączenia stylów. Pozorna niedbałość staje się przeglądem przez gusta, zainteresowania i pasje osoby, która urządza swoje hipsterskie wnętrze.

Kolory, motywy, wzory

Fototapeta HIPSTERS 8625-bigNikogo nie dziwi motyw grubych oprawek lub wąsów, który powtarza się na różnych elementach dekoracyjnych. Niejeden producent dodatków skorzystał z tych trendów, by stworzyć artykuły, na których pojawiają się te wzory. Ale hipsterzy wprowadzili do współczesnej kultury jeszcze więcej elementów:

 • stoliki, fotele i łóżka wykonane własnoręcznie z prostych palet,
 • wyszukiwanie staroci, które następnie można odnowić w domu na własną rękę, pomalować na barwne kolory i ozdobić wzorzystymi poduchami.

Hipsterskie wnętrza to także:

 • motyw cegły,
 • motyw kotów (z muszką, w okularach),
 • funkcjonalne rozwiązania na małej przestrzeni,
 • rękodzieło, zwłaszcza nieznanych artystów.

Najważniejsze jest dążenie do zgromadzenia niepowtarzalnych przedmiotów, poszukiwanie elementów, które mogą znajdować się na granicy kiczu. Obrazy, krzesła, poduszki, grafiki, wielokształtne rzeźby i fototapety na zamówienie – to wszystko pomoże stworzyć barwne, charakterystyczne wnętrze, które najlepiej odda charakter właściciela, jego ducha oraz energię. Stylowa fototapeta flizelinowa w hipsterskiej łazience lub lateksowa w łazience – hipsterzy szukają dodatków do sypialni, kuchni, ale też do innych pomieszczeń. Każdy fragment przestrzeni pozwala tworzyć nową opowieść.

Wzory fototapet na zamówienie

Hipsterskie wnętrza nie istnieją bez ozdoby ścian. Żaden architekt wnętrz nie zwraca tak dużej uwagi na wygląd ścian jak ten, kto ceni sobie swobodny, hipsterski styl. Trendy mówią jasno: w pomieszczeniu nie może być pusto. Na ścianach pojawiają się więc plakaty, grafiki, wizerunki zwierząt, szklane i metalowe elementy. Fototapeta na zamówienie pozwala na nadanie wnętrzu dokładnie takiego charakteru, o jaki chodzi właścicielowi. Hipsterskie wnętrza warto aranżować kompleksowo – dbać o to, by podobne motywy powtarzały się np. w postaci fototapety do kuchni lub do sypialni. Gdy w jednym pomieszczeniu pojawi się motyw kota z muszką na poduszce, warto wrócić do niego w innym pokoju, odnajdując fototapetę na wymiar właśnie z tym wzorem. Gdy spodoba się nam fototapeta flizelinowa w geometryczne wzory, może trzeba pomyśleć o tym by odszukać fototapety lateksowe do sypialni inspirowane podobnymi kolorami. Z jednej strony hipsterski styl to mieszanina ostrych, inspirujących barw – z drugiej bardzo proste, minimalistyczne odcienie, które świetnie prezentują się w postaci fototapet lateksowych lub winylowych.

Producent Wallmachine.pl gwarantuje, że każda fototapeta na zamówienie zapewni trwałość oraz wytrzymałość tak potrzebne do komfortowego korzystania z pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Jednak każda fototapeta na wymiar to też niezwykłe wzory! W ofercie znaleźć można fototapety winylowe oraz wybór fototapet lateksowych z tak doskonale znanymi motywami:

 • wąsów oraz okularów,
 • rowerów i innych pojazdów,
 • zwierząt,
 • starych aparatów, kamer, urządzeń,
 • instrumentów muzycznych.

Fototapeta winylowa w łazience lub odpowiednio dobrana fototapeta do kuchni pozwolą na stworzenie niebanalnej przestrzeni. Pamiętajmy, że to stosunkowo tanie i bardzo łatwe w montażu rozwiązanie, dzięki któremu w szybki i prosty sposób możemy całkowicie odmienić nasze wnętrza. Wyrazisty motyw zmienia charakter pomieszczenia, nadaje mu charakteru. Za pomocą zmiany wyglądu ściany można zmienić nudną łazienkę w prawdziwe spa, a szarą jadalnię w miejsce jak z okładki czasopisma wnętrzarskiego. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Od czego zacząć?

Zmiany warto rozpocząć od szukania inspiracji. Internet pełen jest interesujących przykładów aranżacji wnętrz. Szukajmy rzeczy, które naprawdę się nam podobają, z którymi czujemy więź i które są dla nas istotne. W hipsterskich wnętrzach nie liczy się podążanie za modą i wydawanie mnóstwa pieniędzy na rozwiązania, które niekoniecznie nas satysfakcjonują. To dążenie do stworzenia takiej przestrzeni, w której czujemy się bezpiecznie, która jest przytulna i wiele mówi o właścicielu mieszkania. Robisz zdjęcia? Nie zapomnij o motywie starych aparatów! Czytasz? Oprócz odpowiedniej fototapety nie zapomnij o wyeksponowaniu swojej kolekcji książek. Nie zapominaj – aranżacja ma być dla Ciebie zabawą!

Sprawdź nasze fototapety Hipsterskie!

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies. Zamknij