galeria: zwierzęta inaczej

Nowoczesne aranżacje z fototapetą

Spośród wielu różnego rodzaju materiałów do aranżowania wnętrz, coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne fototapety. Tego typu dekoracje były w modzie kilkadziesiąt lat temu, a obecnie na nowo wracają do łask, stanowiąc oryginalny pomysł na ścianę zarówno we wnętrzu biurowym, jak i mieszkalnym.

Dzisiaj to nie papierowe, ale lateksowe oraz flizelinowe fototapety święcą prawdziwe triumfy. Po wielu latach malowania i tradycyjnego oklejania ścian, przyszła pora na nowoczesne aranżacje z fototapetą, które dają wręcz niegraniczone możliwości. Przy pomocy tego rodzaju dekoracji można wprowadzić do wnętrza burzę wodospadu, jak i ciszę lasu, wybierając motywy, które będą dostosowane nie tylko do charakteru pomieszczenia, ale i do naszej indywidualnej osobowości.

Fototapety – stylowe aranżacje każdego rodzaju wnętrz

Większość nowoczesnych fototapet produkowanych na wymiar doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia. Można je wykorzystać nie tylko do aranżacji salonu czy sypialni, ale również przedpokoju, kuchni czy łazienki. We wnętrzu kuchennym czy łazienkowym fototapeta może stanowić świetną alternatywę dla klasycznych płytek ceramicznych, natomiast w salonie z powodzeniem uatrakcyjni nudną, białą ścianę.

Starannie dobrana nowoczesna fototapeta jest w stanie optycznie powiększyć wnętrze i dodać mu charakteru, zwłaszcza jeśli sięgniemy po dekoracje utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Z kolei wybierając fototapety w ciemnych barwach możemy w ciągu kilku chwil wizualnie zmniejszyć przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są również aranżacje z fototapetą opierającą się na złudzeniach optycznych, które stanowią niecodzienne pomysły na ścianę w wielu wnętrzach.

Nowoczesna lateksowa czy flizelinowa fototapeta na zamówienie, naklejona na ścianie lub na jej fragmencie pozwala niewielkim kosztem odmienić każde pomieszczenie, jednak trzeba pamiętać, by znajdujący się na niej motyw był stylistycznie dopasowany do charakteru wnętrza bądź odzwierciedlał naszą osobowość.

Warto zdać sobie sprawę, że nowoczesne fototapety mają ogromną moc wpływania na całe pomieszczenie, zwłaszcza jeśli są duże i wypełniają całą przestrzeń ściany. Odpowiednio dopasowane i umieszczone, mogą tworzyć wrażenie nieistniejącej ściany, a zamiast niej może pojawić się klimatyczna uliczka, wejście do lasu czy nowojorska ulica tętniąca życiem. Aranżacje z fototapetą to niezwykle szeroka gama możliwości, które ogranicza właściwie tylko nasza własna wyobraźnia. Niektóre z dostępnych fototapet lateksowych na wymiar mają formę powiększonych plakatów. Dzięki temu na ścianie salonu czy sypialni może znaleźć się nasz ulubiony muzyczny zespół czy wokalista, ale oczywiście nie tylko.

Decydując się na aranżację z fototapetą, warto wybrać wcześniej sprawdzonego producenta, który przygotuje wybraną przez nas dekorację na zamówienie. Niezależnie od tego, czy będzie to nowoczesna fototapeta flizelinowa czy lateksowa, warto zadbać o jej odpowiednią aplikację na ścianę. Obecnie praktycznie każdy producent tego typu dekoracji ściennych jest w stanie zaoferować nam szeroki wybór akcesoriów do montażu fototapet, takich jak klej, pędzel do nakładania kleju, wałki dociskowe, itp. Chcąc przedłużyć żywotność wykreowanej ozdoby na ścianie, można dodatkowo pokusić się o zalaminowanie fototapety.

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies. Zamknij